Mamak Belediyesi sokak hayvanlarına sahip çıkıyor

Mamak Belediyesi zor kış şartlarında sokak hayvanlarının üşümemesi için belirli noktalara kulübeler yerleştirdi.

PAYLAŞ
Mamak Belediyesi  sokak hayvanlarına sahip çıkıyor
Mamak Belediyesi zor kış şartlarında sokak hayvanlarının üşümemesi için belirli noktalara kulübeler yerleştirdi.
Haber Markaj - Haber Markaj

Mamak Belediyesi, soğuk havaların kendini iyiden iyiye hissettirdiği bugünlerde ilçe genelinde belirlenen noktalara köpek kulübeleri yerleştirdi. Kış mevsiminde sokak hayvanlarının üşümemesinin önüne geçmek istediklerini belirten Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Molla Ali Çetin, ”Allah’ın yarattığı masum ve dilsiz güzel varlıkları bu soğuk kış günlerinde yeni kulübelerimizde misafir ediyoruz. Can dostlarımız kış mevsiminden dolayı kimi zaman yiyecek bulmakta zorlanıyor. Bu nedenle ilçemizin belirli noktalarına kuru mama bırakmak koşuluyla onların hayatta kalmalarını sağlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Mamak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü marangozları tarafından her detayı düşünülerek yapılan kulübeler, sevimli dostların bu soğuk günleri atlatmasına da yardımcı olacak. Ekiplerin çalışmalarını meraklı gözlerle izleyen sokak hayvanlarının çalışmaların bitmesinin ardından yeni yuvalarına alışması da zor olmadı.

Hayvansever vatandaşlar yapılan çalışmalardan dolayı Mamak Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Mamak Belediyemiz, can dostlar için bir çatı, onlar için bir barınak yapıyor. Hem besleme odakları hem de mama desteği ile belediyemiz sokak hayvanlarına sahip çıkıyor. Duyarlılığından dolayı belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dediler.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN