İsmail Demir müjdeleri peş peşe duyurdu!

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, '2021'de Akıncı TİHA ve Atak Faz-2, ilk milli gemi savar füzesi Atmaca, yerli ve milli torpido Akya ve tanksavar silahı Karaok'un ilk teslimatlarının yapılacağını duyurdu.

PAYLAŞ
İsmail Demir müjdeleri peş peşe duyurdu!
Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, "2021'de Akıncı TİHA ve Atak Faz-2, ilk milli gemi savar füzesi Atmaca, yerli ve milli torpido Akya ve tanksavar silahı Karaok'un ilk teslimatlarının yapılacağını duyurdu.
Haber Markaj - Haber Markaj

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, savunma sanayii projelerinin son durumları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Demir'in açıklamalarından satır başları şöyle:

AKINCI TİHA TESLİM EDİLİYOR

"2021'de Akıncı TİHA'da ilk teslimatlar yapılacak, Aksungur SİHA seri üretimi sürecek, Atak Faz-2'nin ilk teslimatları başlayacak.

HİSAR-O'NUN TESTLERİ TAMAMLANACAK

2021'de Hisar-A envantere girmeye devam edecek, Hisar-O 'nın testleri tamamlanacak ve sistem envantere girmeye hazır hale gelecek.

ATMACA'NIN TESLİMATI YAPILACAK

Bu yıl ilk milli gemi savar füzesi Atmaca, yerli ve milli torpido Akya ve tanksavar silahı Karaok'un ilk teslimatları yapılacak."

ALTAY TANKINDA SON DURUM

Altay tankı için de planlanan süreci açıklayan Demir, "ALTAY tankı için geliştirilen BATU tank motorunun ilk prototipi ile yeni nesil hafif zırhlı araçlar için geliştirilen UTKU motor ve transmisyonunun ilk prototipi bu yıl çalıştırılacak." dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN