Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Kütüphane Söyleşileri'nin ikincisinde gençlerle bir araya geldi. Gençler ile birçok konuyu görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi.

İçişleri duyurdu! TKP/ML'nin 2 sorumlusu ile birlikte 5 kişi yakalandı

İstanbul'da terör örgütü TKP/ML’ye yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda örgütün 2 sorumlusu ile birlikte 5 şüpheli yakalandı.

Diyarbakır'da askeri tesise saldırı girişimi

Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığı'na saldırı girişiminde bulunuldu. Maket uçaklarla gerçekleştirilmek istenen saldırı engellendi.

110 kaymakam adayı alınacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, sınava girecek adaylarda, yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye ve finans, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümlerinden veya bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az yüzde 80'ine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olma şartı aranacak.

Muharrem İnce partisinin 4 ana hedefini açıkladı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin 4 ana hedefini açıkladı.

Bakan Soylu'dan Cumhuriyet'in haberine tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet gazetesinin Sedat Peker'in iddiaları üzerinden derlediği habere tepki gösterdi.

Başkan Erdoğan talimatı vermişti! Yeni uygulama geliyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatının ardından, hayata geçirilen TBMM’deki ‘nöbetçi Bakan’ uygulamasının yanında yeni bir adım daha atılıyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Turistin göreceği herkesi aşılarız" sözlerine açıklık getirdi

Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız" sözleriyle ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu "'Turistin gördüğü' derken, uzaktan gördüğü değil, turistin geldiği otellerde ve turistik tesislerde çalışan vatandaşlarımızı kastettiğimiz gayet açık ve net" dedi.

Başkan Erdoğan'dan Merkel'le önemli görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Bahçeli duyurdu! MHP'den 100 maddelik anayasa önerisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezindeki basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Bakan Akar: Yunanistan'ın girişimleri beyhude çaba

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Libya'nın egemenliği ve bağımsızlığı önemlidir. Biz buraya geldiğimizde birtakım sıkıntılar vardı. Bu sıkıntıları gidermek için gece gündüz demeden karada, denizde ve havada elimizden gelen her türlü gayreti gösterdik. Yapılan emekler bir noktaya geldi. Geldiğimiz noktada önemli sonuçlar elde edildi. Yunanistan'ın bu anlaşmayı geçersiz kılma girişimleri beyhude çaba. Sorunların uluslararası hukuk, iyi komşuluk, diyalog, barışçıl yöntemlerle çözülmesinden yanayız." dedi.

AK Partili eski vekil koronavirüsten vefat etti

TBMM 26. Dönem AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Validen alkış alan davranış! Ceza kesmedi, hespini satın alıp evine gönderdi

Sivas Valisi Salih Ayhan, kısıtlamayı ihlal eden satıcıyı, tezgahındaki tüm limonları satın aldıktan sonra evine gönderdi.

Sözde soykırım iddialarına Bakan Akar'dan yanıt: Gaflet ve cehalet!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak'ın kuzeyinde icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında, bir mağarada aralarında bir bölge sorumlusunun da bulunduğu 7 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 53'e ulaştığını bildirdi. BAKAN AKAR KARTAL YUVASINDA Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarının hava harekatlarının yönetildiği Eskişehir'deki Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı'nda inceleme ve denetlemelerde bulundu. Burada konuşan Akar, Türkiye'nin, asil milletin hakkı, hukuku için mücadeleyi yurt içinde ve sınır ötesinde sürdürdüklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İnsan Hakları Eylem Planı genelgesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası bulunan İnsan Hakları Eylem Planı (2021-2023) ile ilgili genelge Resmi Gazete'de yayımladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan İnsan Hakları Eylem Planı'nın, 2 Mart 2021'de kamuoyuna açıklandığını hatırlattı.

CHP'li belediyelere tam kapanma genelgesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla CHP'li belediye başkanlıklarına gönderilen tam kapanma genelgesinde, belediyelerin yardım faaliyetlerini 17 günlük sürede imkanları ölçüsünde artırarak sürdürmeleri istendi.

Başkan Erdoğan, askerlerle iftar yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mamak 4. Kolordu Komutanlığında askerlerle birlikte yaptı.

Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında ele geçirilen mühimmatların sayısı artıyor

Türk Silahlı Kuvetlleri'nin, Irak'ın kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde başlattığı Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ile tuzaklanmış el yapımı patlayıcı (EYP) ele geçirildi.

BBP Genel Başkanı Destici ağaç budadı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, hafta sonu kısıtlamasını, Ankara Ayaş ve Eskişehir Günyüzü'nde, bahçede çalışarak ve budama yaparak geçirdi.

Toplam 193 haber.