Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Benzin, motorin ve LPG'ye büyük ÖTV zammı: Pompa fiyatlarına yansıdı

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) ÖTV artışı kaynaklı akaryakıt fiyatlarında bugün itibarıyla zam gerçekleştiğini açıkladı.

Thodex soruşturmasında Faruk Fatih Özer'in yengesi Zuhal Özer de yakalandı

Thodex soruşturmasında, Türkiye'deki son firari isim olan Faruk Fatih Özer'in yengesi Zuhal Özer de yakalandı. Öte yandan, soruşturmada şirketin finanstan sorumlu çalışanı Rana Azap, savcılıkça ifadesinin alınmasının ardından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Bitcoin'de sert düşüş

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin tüm zamanların en yüksek düzeyi 64.500 dolardan yüzde 35'ten çok düşüşle 38,000 dolar düzeyine kadar gerileyince, piyasalarda toplam hacim de 1.8 trilyon dolara indi.

Türkiye, Avrupa'nın en büyük plastik atık çöplüğü haline geldi!

Pandemiyle plastik kullanımı hızla artarken, tüm canlıların hayatı olumsuz etkileniyor. Greenpeace'in yayınladığı rapora göre Türkiye, Avrupa'nın en büyük plastik atık çöplüğü haline geldi ve plastik atıkların doğada yarattığı tahribat tartışma konusu oldu.

Dolar ve Euro'da son durum

Beklentileri aşan ve 2008 seviyesine yükselen ABD enflasyonunun ardından 8.50'yi aşan dolar kuru 4,5 günlük tatilin ardından yeni haftaya yüzde 1.33 gerilemeyle 8,3373 seviyesinden başladı.

Kamu işçilerinin ilave tediyeleri ne zaman yatıyor?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 700 bini aşkın kamu işçisinin ilave tediyelerinin bugün hesaplara yatırılacağını duyurdu.

İşsizlik rakamları açıklandı

TÜİK, mart ayına ilişkin iş gücü istatistiklerini açıkladı. Buna göre işsizlik mart ayında yüzde 13.1 oldu. İşsizlik oranındaki gerileme yüzde 0,1 oldu.

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer için çok çarpıcı iddia! Onlar mı saklıyor?

Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in Arnavutluk'ta eski yerel yöneticiler ve mafya tarafından rüşvet karşılığı saklandığı öne sürüldü.

Emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyeleri ödenmeye başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiye ödemelerinin başladığını bildirdi.

Yurt içi piyasalar, Merkez Bankası'na odaklandı

Küresel piyasalar dalgalı seyrini sürdürürken, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı, yurt dışında ise İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) faiz kararı ile açıklanacak veriler takip edilecek.

Avrupa'dan Türkiye'ye rekor yatırım!

Türkiye’nin EBRD’nin yatırım portföyünde en yüksek paya sahip ülke olduğunu vurgulayan Renaud-Basso, “Türkiye’de toplamda 13 milyar Euro’luk yatırım yaptık” dedi. Renaud-Basso, “Bizim için en cesaret verici olan şey, Türkiye’de özel sektörün son derece dinamik olması. Türkiye’nin çok geniş ve güçlü bir tüketici temeline sahip olması ve hızlıca yeniden büyüme kapasitesi, ekonomisinin direnç unsurları arasında yer alıyor” dedi. .

Nisan ayı enflasyon rakamları açıklandı

Tüketici fiyatları Nisan'da aylık yüzde 1.68 arttı ve yıllık enflasyon yüzde 17.14'e yükseldi.

Maaşlar, ikramiyeler ve nakdi destek için düğmeye basıldı

Kamuda çalışan memur ve işçiler de dahil toplam 4 milyon 100 bin çalışanın maaşları 10 Mayıs'ta hesaplara yatırılıyor. SGK da emekli ikramiyelerinin arifeden önce ödenmesi için hazırlıklara başladı. Ayrıca Bakan Derya Yanık'ın son dakika açıklamasına göre 2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi haneye 'tam kapanma' döneminde bin 100 lira nakdi destek için de düğmeye basıldı.

Bankalarda yeni dönem yarın başlıyor! Resmi Gazete'de yayımlandı

Bankaların uzaktan kimlik tespiti yaparak mobil cihazlar ve bilgisayarlar aracılığıyla müşteri kabul etmesi uygulaması yarın başlıyor.

Dolar ve Euro'da son durum

Fed'in faizleri 0'a yakın tutması ve Fed başkanı Powell'in gevşeme yanlısı açıklamalarının ardından 8.22 seviyesinden 8.18 seviyesine kadar gerileyen kur bugüne 8.19 seviyesinden başladı. Bugün gözler TCMB'nin açıklayacağı enflasyon raporu'nda olacak.

THY'dan yurt dışı uçuş açıklaması

Türk Hava Yolları(THY), yolcuların tam kapanma döneminde yurt dışı uçuşlarda biletlerini ibraz ederek seyahat edebileceklerini bildirdi.

Bill Gates, Türkiye'den toprak satın aldı mı?

Bill Gates'in Türkiye'den toprak aldığı haberleri bir süredir gündemi meşgul ediyor. Geçtiğimiz aylarda çıkan haberlerle Bill Gates'in ABD'de en büyük toprak sahibi olduğu ortaya çıkmıştı! Peki gerçekten Türkiye'den toprak satın aldı mı?

Afyonkarahisar-Ankara karayolunda EDS faaliyete geçiyor

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Afyonkarahisar-Ankara karayolu İscehisar ilçesi Seydiler beldesinde kurulumu tamamlanan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS)'nin yarın faaliyete geçeceği bildirildi.

4 ay öncesinden Thodex firmasının dolandırıcı olabileceğini bildi

Reklamcılık sektöründe 18 yıldır çalışan Çağrı Keskin, Thodex firmasının dolandırıcı olacağını 20 Aralık 2020'de sosyal medya hesabından attığı bir tweet ile tahmin etti. Keskin, 'Bir söz var; 'Bedava peynir sadece fare kapanında olur'. Burada bir fare kapanı kurulmuş ve bir şeyler vaat ediliyor insanlara. Buradan yola çıkarak böyle bir tahminde bulundum' dedi.

Toplam 131 haber.