Eğitim

Eğitim Haberleri

Üniversitelerde örgün eğitim ne zaman başlayacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin "Diyoruz ki üniversite öğrencilerimize aşılarını yapalım, aşılarını yaptıktan sonra zaten yol açık." açıklamasında bulundu.

YÖK, yüz yüze eğitim için harekete geçti

YÖK, Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personel ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi.

Liselerde ikinci dönem tek sınav olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında "Liselerde ikinci dönem tek sınav olacak" dedi. Selçuk, YKS ve LGS ertelenecek mi? sorusuna ise "Bizim şu anda bunların ertelenmesine dair bir kararımız söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığından yurt dışında yaşayan çocuklara 23 Nisan hediyesi

Yurt dışında yaşayan çocukların Türkçe'yi ve Türk kültürünü öğrenebilmeleri için hazırlanan 14 hikaye kitabı, EBA Dijital Kütüphanesi'nde yerini aldı. Kitapların yurt dışında yaşayan çocuklara bir 23 Nisan armağanı olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tüm çocukları EBA Dijital Kütüphanesi'nde keyifli bir yolculuğa davet etti.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan ‘uzaktan eğitim’ paylaşımı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Sizlere burada, ne yüz yüze eğitime başladığımızda duyduğumuz sevinci ne uzaktan eğitimi etkin bir şekilde sürdürebilmek için verdiğimiz çabayı, ne okullarımızı açık tutabilmek için gösterdiğimiz gayreti ne de 'Bir kez daha uzaktan eğitime geçiyoruz' derken duyduğumuz üzüntüyü anlatmamın imkanı var' dedi.

MEB 34 bin 445 öğrenciye daha tablet bilgisayar ulaştırıyor

Bugüne kadar 700 bini aşkın tablet bilgisayarı 'Eğitimde Fırsat Adaleti' parolasıyla öğrencilere teslim eden Milli Eğitim Bakanlığı, 5-11 Nisan tarihleri arasında 34 bin 445 adet tablet bilgisayarın sevkiyatına başladı. Bu fazdaki 19 bin 524 tablet, yatılı bölge ortaokulu öğrencilerine ulaştırılacak. Böylelikle yatılı bölge ortaokullarındaki tüm öğrencilere tablet desteği sağlanmış olacak.

Sincan’da EBABÜS öğrencilerin hizmetine sunuldu

Korona virüs salgınında bulaş hızının yeniden artmaya başlaması ile birçok eğitim kademesinde yeniden uzaktan eğitime geçildi. Sincan'da öğrencilere uzaktan eğitim sürecinde EBABÜS ile destek geldi.

YÖK ve Sayıştay arasında eğitim işbirliği protokolü imzalandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı ile Sayıştay Başkanlığı arasında, üniversitelerdeki personele yönelik olarak gerçekleştirilmesi planlanan eğitimlere ilişkin kapsam ve koşulların düzenlenmesi amacıyla bir iş birliği protokolü imzalandı.

Kırgızistan’da Necmettin Erbakan fakültesi kuruluyor

Kırgızistan Batken Devlet Üniversitesi'nde Prof. Dr. Necmettin Erbakan İlahiyat Fakültesi kurulacak.

Kalıcı uzaktan eğitim de detaylar belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı son dakika açıklamasında uzaktan eğitimin kalıcı olacağını açıklamıştı. EBA üzerinden yayınlar ile uzaktan eğitim materyallerinin kullanılacağı kalıcı uzaktan eğitim ile ilgili sürecin tüm detayları ortaya çıktı.

Başkentte okullar sıfır atık için yarıştı

Kızılcahamam'ın Sıfır Atık için pilot ilçe olması nedeniyle bilinçlendirme çalışmaları kapsamında öğrencilerin konuya daha hakim olması için Sıfır Atık birimi tarafından yürütülen 'Okullar Sıfır Atık İçin Yarışıyor' bilgi yarışmasının ilkokullar düzeyi tamamlandı.

Türkiye’de eğitim görmek için 105 ülkeden 6689 öğrenci başvuruda bulundu

Türkiye Diyanet Vakfının yurt dışından öğrencilere Türkiye'de eğitim imkanı sunan Uluslararası Anadolu İmam Hatip ve Uluslararası İlahiyat Lisans programlarına başvurular tamamlandı.

Okul öncesi eğitimde din ve ahlak eğitiminin önemi masaya yatırıldı

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Halkın Kur'an kurslarına olan yüksek talebi, okul öncesi din eğitimine ihtiyacın olduğunun en somut göstergelerinden biridir dedi.

Özel çocuklardan hayvan bakımevine ziyaret

Ankara'da özel çocuklar, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla Polatlar Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ederek, atlar, angora tavşanı, Ankara tiftik keçisi, ördek, kaz ve daha onlarca hayvanla temas kurdu.

TED Ankara Koleji ’Teknoloji Eğitiminde Dönüşüm Zirvesi’ düzenliyor

TED Ankara Koleji Vakfı Okulları, Microsoft firmasının katkılarıyla 20 Mart'ta çevrim içi 'TED Teknoloji Eğitiminde Dönüşüm Zirvesi' düzenliyor.

Bakanı Selçuk, 380’e yakın kurs programı hazırlandı ve hepsi hayatın gerçekleriyle uyumlu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, '380'e yakın kurs programı hazırlandı ve bunların hepsi hayatın gerçekleriyle uyumlu. Bugün toplumun, dünyanın, ihracatın neye ihtiyacı varsa onların adı konulmuş burada' şeklinde konuştu.

Düşük ve orta riskli bölgelerde yüz yüze eğitim başladı

Yeni normalleşme kararlarının ardından düşük ve orta riskli bölgelerde yüz yüze eğitim başladı.

Ankara Kalkınma Ajansından Oyun Girişimcisi Yetiştirme Projesi’ne destek

TOSYÖV (Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı) ve TOGED’in (Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği) Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Oyun Girişimcisi Yetiştirme Projesi” Ankara Kalkınma Ajansı işbirliği ile hayata geçirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 1 Mart’ta başlanması planlanan yüz yüze eğitim tarihinin bir gün ertelenerek 2 Mart olarak değiştirildiğini açıkladı.

Toplam 55 haber.