Dünya

Dünya Haberleri

Hamas lideri Heniyye: Direniş geri çekilmeyecek, Kudüs'e doğru yoluna devam edecek

Gazze'de ateşkes kararının ardından bugün İsrail polisi, Mescid-i Aksa'da Filistinlilere ses bombalarıyla saldırdı. Dışişleri, "Gazze'de ateşkes, Kudüs'te saldırı! İsrail'in samimiyetsiz, iki yüzlü tutumu devam ediyor" açıklaması yaptı. Hamas lideri de, "Direniş geri çekilmeyecek" dedi.

Bir ateşkes açıklaması da İsrail'den! Tarih verdiler

İsrailli güvenlik yetkililerinin, Gazze Şeridi'nde cuma gününden önce ateşkese gidilmesini beklemedikleri bildirildi.

Evler, camiler, yollar, okullar yerle bir oldu! İsrail'in Gazze'ye zararı 243 milyon dolardan fazla!

63'ü çocuk, 36'sı kadın olmak üzere toplam can kaybının 217'ye, yaralı sayısının ise bin 500'e yükseldiği Gazze Şeridi'nde İsrail'in 8 gündür devam eden yoğun saldırılar nedeniyle 243 milyon dolardan fazla zarar oluştu

Terör devleti İsrail'in saldırısında anne ve babalarını kaybeden çocuklar dünyaya seslendi: Biz çocuğuz.

İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik kara ve hava saldırıları nedeniyle anne ve babalarını kaybeden evsiz kalarak Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) okullarına yerleşen Filistinli çocuklar dünyaya seslendi. Çocuklar, "Bizler çocuğuz. Roket ve bombalardan korkuyoruz. Bizlere yardım edin" dedi.

İsrail'in 'Demir Kubbe' efsanesine roket şoku! Her birinin imhası 100 bin dolar

10 Mayıs'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlenen saldırılarda, Gazze'den atılan her bir roketin, "Demir Kubbe" hava savunma sistemi tarafından imha edilmesinin İsrail'i, 50 ila 100 bin dolar maddi kayba uğrattığı belirtildi.

İsrail'in Gazze'ye saldırısında şehit sayısı 24'e yükseldi

İsrail'in dün gece Gazze'ye düzenlediği saldırılarda, şehit olanların sayısının 24'e yükseldiği, yaralı sayısının 103 olduğu bildirildi.

Suudi Arabistan'dan hac açıklaması

Suudi Arabistan, bu yıl hac ibadetinin koronavirüs salgını gölgesinde özel sağlık ve güvenlik şartları çerçevesinde yapılacağını duyurdu.

Zulüm bitmiyor: Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinlilere saldırıp Beyt Hanun Sınır Kapısı'nı kapadılar

Fanatik Yahudi örgütler, bu yıl 9-10 Mayıs tarihlerine denk gelen "Kudüs günü" nedeniyle Mescid-i Aksa'ya baskın çağrıları yapmıştı. İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da fanatik Yahudilerin baskınını önlemek için nöbet tutan Filistinlilere saldırdı

Çin'in roketi her geçen an dünyaya yaklaşıyor! Türkiye gerçekten tehlikede mi?

Uzay istasyonu kurmak için çalışan Çin'in 29 Nisan'da törenle fırlattığı roket kontrolsüz biçimde Dünya'ya düşecek. Hafta sonu, atmosfere girecek olan roket, içinde Türkiye sınırlarının da yer aldığı çok geniş bir alana düşebilir. Peki gerçekten endişe etmeli miyiz? Roket nereye, nasıl düşecek?

Koronavirüs aşısıyla ilgili çok önemli adım: Muazzam bir an

Birçok ülke koronavirüs aşısı bulamadığı için ölümlerle boğuşurken patentin kaldırılması için 'önemli' adım atıldı. ABD Başkanı Biden ve Rusya Devlet Başkanı Putin'den destek geldi. AB de ılımlı yaklaştı. Patent kaldırılırsa daha fazla ülke aşı üretecek ve dünyada aşılama hızlanacak.

İran'ın propaganda videosunda 'ABD Kongre Binası' havaya uçuruldu

İran devlet televizyonu yayınladığı propaganda videosunda, ABD Kongre Binası'nın füzeler ile havaya uçurulduğu anları paylaştı.

Uğur Şahin karşı çıkmıştı! ABD'den aşı hamlesi

ABD Ticaret Temsilcisi Katherine Tai, Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyet hakkının kaldırılmasına destek verdiklerini, Dünya Ticaret Örgütü'nde (DTÖ) gerekli müzakerelere katılacaklarını ifade etti. BioNTech'in kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin bu yöntemin doğru olmadığını söylemişti.

ABD'deki ilk Türk polis şefine ölüm tehdidi

ABD'de Türklerin en yoğun yaşadığı New Jersey eyaletindeki Paterson şehrine atanan ilk Türk kökenli Emniyet Müdürü İbrahim Mike Bayçora'ya ölüm tehdidi içeren mesajları gönderen Stefan Keco mahkemede suçunu itiraf etti.

Mexico City'de metro üst geçidi çöktü! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Meksika'nın Mexico City kentinde metro üstgeçidi çöktü. Yapılan resmi açıklamada olay nedeniyle 13 kişinin öldüğü, 70 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Türkiye'den gelen yolcuları almayacak

Afrika ülkesi Nijerya, koronavirüs vaka sayılarının yükseldiği Türkiye'ye kapılarını kapattı. Nijerya, pandemi nedeniyle Türkiye, Brezilya ve Hindistan'dan gelen yolcuları ülkeye almayacağını duyurdu.

İsrail'de Lag BaOmer Bayramı kutlamalarında facia: Çok sayıda ölü var

İsrail'de Lag BaOmer Bayramı'nın kutlandığı alandaki izdiham nedeniyle en az 44 kişinin öldüğü, 103 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Hindistan'da dünya rekoru: Son 24 saatte 314 bin pozitif vaka tespit edildi

Hindistan'da son 24 saatte tespit edilen 314 binden fazla koronavirüs vakası, küresel salgında dünyada kaydedilen en yüksek günlük vaka sayısı oldu.

Tunus'ta göçmen faciası: Ölüler var!

Tunus açıklarında göçmenleri taşıyan bot battı, en az 21 kişi hayatını kaybetti

İsrail'den Gazze Şeridi'ne hava saldırısı

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki hedeflere yönelik hava saldırısı düzenledi.

Toplam 98 haber.