Çevre

Çevre Haberleri

Meteoroloji duyurdu! 36 ilde etkili olacak

Meteoroloji 17 Mayıs Pazartesi hava durumu tahminlerini açıkladı. Dün Marmara Bölgesi'nde etkili olan sağanak yağışlar bugün daha geniş bir alanda kendini gösterecek. Hava sıcaklıkları ise batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, doğu bölgelerde 4 ila 8 derece azalacak.

Ramazan Bayramı'nda hava nasıl olacak? Meteoroloji açıkladı

Meteoroloji'nin son verilerine göre yurt genelinde etkili olan fırtına, salı gününe kadar devam edecek. Hafta ortasından itibaren ise sıcaklıklar yükselecek. Ramazan Bayramı'nda hava açık ve bol güneşli olacak.

Antalya'da 4 büyüklüğünde deprem

AFAD'ın verilerine göre, Antalya Körfezi'nde saat 10:52'de 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Ve nihayet ısınıyoruz! Sıcaklık 30 dereceyi aşacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu tahmin raporunu açıkladı. Türkiye soğuk ve yağışlı havalara veda ediyor. Ege ve Akdeniz bölgelerinde 30 derecenin üzerine çıkacak olan sıcaklıklar, İstanbul'da da 25 dereceyi geçecek.

Ankara’dan Karacasu’ya destek sözü

Ankara'dan heybesi dolu olarak geri dönen Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, Kent Meydanı Projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan destek sözü aldı.

Salda Gölü’ndeki çalışmaları merakla bekliyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: “Salda Gölü’ndeki çalışmaları merakla bekliyoruz

İlk cemre havaya düşecek

Baharın gelişini müjdeleyen birinci cemrenin 20 Şubat'ta havaya, ikinci cemrenin 27 Şubat'ta suya, üçüncü cemrenin 6 Mart'ta toprağa düştüğü varsayılır. Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmet Çetin, Cemre, ateş anlamında, sıcak anlamında kullanılıyor, kor anlamına geliyor. Sadece kor anlamına mı, sıcaklık anlamına mı, hayır. Eski Yunan felsefecilerinden, İslam felsefecilerinden klasik felsefeye kadar olan her şeyde, bütün felsefi düşünürlerde 4 temel unsur var. Biz buna 'Anasır-ı Erbaa' diyoruz dedi.

ASKİ’den Ankara Çayı’nda temizlik

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Ankara Çayı'na karışarak kirliliğe neden olan atık suların (kanalizasyon) ayrıştırılması için çalışma yaptı.

Nallıhan Off Road ve Doğa Ekibi, yaban hayatına sahip çıktı

Ankara'nın Nallıhan ilçesinde sert geçen kış şartlarında yaban hayvanlarının yiyecek ihtiyacını karşılamakta zorlanması dolayısıyla Nallıhan Off Road ve Doğa Ekibi Hep Bir Elden sloganı ile yola çıkarak doğal yaşam alanlarına yem arpa mama ve balyalar bırakarak yaban hayatına katkıda bulundu.

MHP’den sokak hayvanları için kampanya

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanlığı, sokak hayvanları için barınak kampanyası başlattı.

İzmir-Ankara D300 karayolunda trafiğe kar engeli

Manisa'nın Kula ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı, trafikte aksamaya neden oldu. İzmir-Ankara D300 karayolunun geçtiği Kula'da, kar yağışı sebebiyle İzmir istikametinde trafik 1 saat kapalı kaldı. Karayolları ekiplerinin küreme ve tuzlama çalışmaları ile trafik kontrollü bir şekilde açıldı.

Ankara'da kar yağışı

Ankara'ya yılın ilk karı düştü.

Meteoroloji'den peş peşe uyarılar!

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, batı ve orta Karadeniz sağanak yağışlı, yer yer kar yağışlı olacak. Yağış alan bölgelerde kuvvetli rüzgarın etkili olması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Erzurum, Muş, Bingöl çevreleri ve Edirne'nin güney kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yurtta hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve batısı, Batı ve Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Samsun ve Çankırı çevreleri, Ankara'nın kuzey kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak, Kars ve Ardahan çevrelerinin hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte, iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

Toplam 14 haber.