Destici'den Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili bir kutlama mesajı yayınlayan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 'Demokratik gelişmenin en önemli şartı 'fikir ve ifade özgürlüğü', bunun güvencesi ise özgür basındır' dedi.

PAYLAŞ

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili açıklamalar yapan Destici "Toplumlar demokrasiyle birlikte yükselirler. Demokratik gelişmenin en önemli şartı 'fikir ve ifade özgürlüğü', bunun güvencesi ise özgür basındır. İletişim kanalları, teknolojideki hızlı gelişimle birlikte biçim değiştiriyor. Bu değişimden en fazla ve olumsuz şekilde gazetecilik mesleğini yapanların etkilendiğine, üzülerek şahit oluyoruz." ifadelerini kullandı.

"Bu şartlarda gazetecilik mesleğini ve bu mesleğin mensuplarını korumanın, demokratikleşme ve gelişme açısından önemli bir görev ve sorumluluk olduğunu düşünüyorum" diyen Destici, "Sıklıkla bir araya geldiğimiz, bir anlamda siyasetçilerin mesai ve yol arkadaşları sayılabilecek gazeteci kardeşlerimizin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini kutluyor, Rahmetli Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’yla birlikte kaybettiğimiz İsmail Güneş kardeşimiz başta olmak üzere, görevlerini yerine getirilerken hayatlarını kaybeden tüm meslek mensuplarını rahmetle anıyorum" ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN