Bahçeli'den siyasetçi ve gazetecilere saldırılarla ilgili açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

PAYLAŞ
Bahçeli'den siyasetçi ve gazetecilere saldırılarla ilgili açıklama
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.
Haber Markaj - Haber Markaj

 

Millete vekalet, onurlu ve en üstün demokratik görevdir. Ömür adamadan, gönüllere girilemez. Bizi arayan Türk Milleti'nin bizatihi varlığında bulacaktır. Bariz farkımız da budur. Türk oğlu Türküz biz, şanımız bellidir. Surumuzda gedik açtırmayacağız. "Açarız" diyen varsa alnını karışlarız. Karanlık emellerini bizim üzerimizeden icra etmek üzere emre amade şekilde bekleşenler, çölde gemi yolu gözleyenler kadar da ahmaktırlar. 21. yüzyılın 3. on yılına girmemiz bunların davranış kalıplarına maalesef tesir etmemiştir. Hep aynı ilkellikler. Bayatlamış suçlamalar tekraren tedavüle sokulmuştur. MHP'yi şiddet yanlısı göstermek ayıplı ve ahlaksız bir suçlamadır. Biz bu tuzağa düşmeyiz, bu oyuna gelmeyiz. Ülkemize ve ülkülerimize kefen biçen olursa da o kefeni başlarına geçiririz. 

SİYASETÇİ VE GAZETECİLERE SALDIRI

Bazı gazeteci ve siyasetçilere yönelik saldırılarda milliyetçi hareket arasında bağ kurmak zorlama bir insattır. Gözümüzü Türk Milleti uğruna daldan budaktan esirgemeyiz, taraf olmadığımız bir saldırının faili olarak gösterilmek ucuz bir provokasyon taktiğidir. Biz bu basit taktiklerin iç yüzünü, sinsi kurguları, kanlı planların sahaya taşınma arayışlarını da 12 Eylül öncesinden beri tanır ve hafızalarımızda saklı tutarız. Kimse şiddet ihalesini üstümüze yıkmaya çalışmasın. Millet için bir tehdit olursa değil kavga, ölümü bile göze alırız. Gümdeme gelmek için saldırı organize edenler, tavsiyem odur ki, suç ve suçluyu uzaklarda araştırmasınlar. Sicili kabarık bir siyasetçinin evine kamera yerleştirip, kayda alması, 'bana saldırdılar' çığırtkanlığına tevessül etmesi bildik bir numaradır. 

"KOALİSYON İÇİN BİZE GELDİĞİNDE SÖYLEDİKLERİNİ AÇIKLAMIŞ OLSAYDIK İNSAN İÇİNE ÇIKACAK YÜZÜ OLMAZDI"

Malum saldırıların gerçekleşme zamanlaması dikkatle analiz edilmeli. Cumhur İttifakı'nda sorun varmış gibi servis etmek, toplumsal hassasiyetlerle oynamak, zillet partilerine ulaşmış yeni bir görev emridir. Boğaziçi Üniversitesi'nde süregelen eylemler bize göre bir prova niteliği taşımaktadır. Özellikle konjonktürel ekonomik sorunlardan sokak hareketi çıkarmak için çırpınan iş birlikçilerin varlığı da bilinen bir gerçektir. Cumhur İttifakı kaos hayallerini suya düşürmektedir. Serok Ahmet'in konuşmaya ne hakkı ne de haddi vardır. Biz onun namertliğini iyi biliriz. Koalisyon için bize geldiğinde söylediklerini açıklamış olsaydık, insan içine çıkacak yüzü olmazdı. Serok Ahmet sufleyi aldığı yerlerle bağlantısını derhal gözden geçirmelidir. Serok Ahmet yalancıdır, yandan çarklıdır. Kemal Kılıçdaroğlu firen tutmamış, yalan bataklığına batmıştır. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN