Appletüm iPhone kullanıcılarını uyardı

Apple tarafından iPhone için bir açıklama yapılarak uyarıda bulunuldu. Apple'ın uyarısı tüm iPhone modellerini kapsıyor.

PAYLAŞ
Appletüm iPhone kullanıcılarını uyardı
Apple tarafından iPhone için bir açıklama yapılarak uyarıda bulunuldu. Apple’ın uyarısı tüm iPhone modellerini kapsıyor.
Haber Markaj - Haber Markaj

Apple bugün bir açıklama yaparak tüm iPhone kullanıcılarına uyarıda bulundu. Şirket ilk defa Apple markalı cihazların yaydığı radyo dalgalarının kalp pili ve defibrilatörlere zarar verebileceğini açıkladı.

Apple, “iPhone modellerinde bulunan mıknatıs, malzeme ve radyo dalgaları elektromanyetik alan yaratabilir. Bu da çok yakınlaşılması durumunda tıbbi cihazlardaki sensörlere zarar verebilir” açıklamasını yaptı.

Birçok insanı yaşama tutan ve kalp atışını düzene sokarak herhangi bir aksaklık durumunda kurtarıcı olan kalp pili ve defibrilatöre bütün iPhone modellerinin zarar verebileceğini duyurdu Apple. Öte yandan önceki modellere göre daha fazla mıknatıs bulunan ve MagSafe isimli aksesuarlarını mıknatısla tutan iPhone 12’de de risk olduğu belirtildi.

Apple’ın açıklamasında, “Bu cihazlarla herhangi bir sorun yaşanmaması için iPhone’unuz ve MagSafe aksesuarınızı kalp pilinin olduğu bölgeden güvenli bir mesafede tutun. En az 15 santimetre ya da 30 santimetreden uzakta tutmakta fayda vardır. Daha detaylı bilgi için doktorunuzla ya da cihazın üreticisi ile irtibata geçin. Eğer bir rahatsızlık hissediyorsanız iPhone ya da MagSafe aksesuarlarını kullanmayın.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN